Як уникнути погіршення психологічного стану під час карантину

Стрес нас супроводжує постійно. Адже це природна реакція людини на зміни, що відбуваються. Але сильний і тривалий стрес виснажує. Він дестабілізує мозкову діяльність: погіршується здатність раціонально мислити, концентруватися, може порушуватися сон і травний процес, загострюються емоції, актуалізуються страхи, посилюється роздратування, тривожність, підвищується рівень втоми. Це впливає на фізичний стан і настрій.

Пропонуємо методи зниження рівня стресу в умовах протидії коронавірусу:

  • Піклуйтесь про себе та своє здоров’я.

Налагоджений сон, збалансоване харчування та фізичні навантаження дуже дієво дозволяють знизити рівень тривоги. Якщо поруч з вами є ліс або парк, де небагато людей – вийдіть на прогулянку, аби подихати свіжим повітрям – не заборонено лікарями. Якщо ж ні, тоді вам допоможуть заняття з йоги, стретчінгу, пілатесу, медитації. Робіть для себе щось, що принесе задоволення: проводьте кулінарні експерименти, пересаджуйте  квіти, читайте книжки, слухайте музику.

  • Спілкуйтесь з близькими

Так, тепер у нас з’явився час для більшого спілкування з сім’єю, із дітьми. Проводьте час разом, готуючи, читаючи книжки, за спільним переглядом фільмів.  Підтримуйте зв’язок з рідними та друзями, в сучасному світі це так просто – мобільний зв’язок, соціальні мережі, Viber, Skype,Telegram і т.д.

  • Переосмисліть, що відбувається

Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії, призводить до стресових ситуацій. Але що якщо поглянути з іншої сторони? Можливо саме час закінчити старі справи, сповільнитися, переглянути цінності, подумати про життя і про роботу, і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити? Мрійте та будуйте плани на майбутнє.

  • Заспокойтесь та не впадайте в паніку

Зберігайте спокій, не панікуйте, а самоізолюйтеся та дотримуйтеся елементарних правил поведінки, озвучених МОЗ.

Сімейний лікар – Батицька Наталія Вікторівна