Проведено спільну нараду представників освіти та охорони здоров’я

Про діючі норми закону  щодо  щеплення обговорили сьогодні на спільній нараді представники  освіти, зокрема Олександр Гурний – начальник відділу кадрово-методичного забезпечення управління освіти та Микола Якимчук- начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради.

Микола Якимчук нагадав присутнім, що згідно з  Законами  України , “Про захист населення від інфекційних хвороб”“Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад – у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Директор КП “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лєщинська  розповіла  присутнім , що  в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшиться , тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення  проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення- повідомила директорка.

Луцького міськрайонного лабораторного центру області епідемічна ситуація із захворюваності на кір стабільна – розповіла присутнім лікар-епідеміолог ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Ядвіга Попіль (посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».)

 Щотижнево реєструється зменшення кількості хворих. Спорадичні випадки захворювань, без епідемічного поширення, реєструються на окремих адміністративних територіях області. Спалахів  не зареєстровано.

Для надійного захисту від недуги усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США.

Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом,  можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

Джерело: http://lutskzdorov.org.ua