Про шкідливість паління на організм людини

Загальновідомо, що здоров’я людини лише на 10% залежить від медицини. Решту – в руках людини. Це її спосіб життя, заняття спортом, культурне і осмислене дозвілля. Сигарета – це обов’язковий атрибут неробства, лінивства душі і тіла. Змарнований час кращих років життя. І це вже не говорячи про безпосередню шкідливу дію.

Настав час бити на сполох. Для цього слід об’єднати зусилля всіх небайдужих людей – батьків, вчителів, лікарів. Молоді варто нагадати, що здоров’я кожного має велику економічну складову. В країнах з розвинутою економікою і страховою медициною при укладанні такого страхового полісу обов’язково виясняється чи клієнт палить. Молоді ясно слід усвідомити, що курець завжди платить більше і частіше. І в першу чергу утримує розгалужену мережу виробників і продавців тютюнової продукції, заклади і працівників охорони здоров’я. На себе залишається надто мало, як і часу на життя. Крапля нікотину вбиває не лише коняку, вона вбиває тебе, як вбила не одне покоління твоїх попередників.

Нікотин викликає повільні, але незворотні зміни серцево-судинної, дихальної, нервової систем, призводить до атеросклерозу, раку легень, туберкульозу, знижує працездатність. Одним з найважливіших напрямків реформи медицини є відновлення її профілактичного напрямку, утвердження здорового способу життя, заняття фізкультурою і спортом, здорового і культурного дозвілля. З кожним роком держава і суспільство надає молоді для цього все більше можливостей. Важливо використати, не пропустити свій шанс, не дати себе обдурити, не спалити свою молодість, здоров’я і життя

Однак одних зусиль медиків для досягнення помітних результатів явно замало. Тільки спільними методичними, послідовними зусиллями,
розрахованими на багаторічну перспективу можна надіятися на успіх. При
цьому можна розраховувати на дієву допомогу держави: нещодавно
заборонено паління в громадських місцях (в лікувальних закладах міста це зроблено вже давно), обмежено рекламу тютюнових виробів, здійснюються також інші заходи.

Медичний директор

Романа Орнат