Правила харчування

Про правила харчування розповідає Завідувачка Амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1 Букало Наталія Миколаївна!
Складовою здорового способу життя є збалансоване, в помірній кількості, відповідно до фізіологічних потреб, адекватне харчування людини?.
І. Яка їжа корисна?
В складі якої немає шкідливих для здоров’я компонентів, але є достатня кількість мінеральних речовин, вітамінів, клітковини, білків, жирів та вуглеводів для розвитку і росту організму?.
ІІ. Мінеральні речовини
Кальцій. Для утворення кісткової тканини, нормальної роботи центральної нервової системи та м’язів??. Міститься в рибі, сирі, печінці??.
Фтор. Для утворення кісткової тканини, зубної емалі?.
Міститься в лісових горіхах, воді, рибі???.
Магній. Для утворення кісткової тканини, формування зубів, діє на нервово-м’язову провідність, підвищує захисні сили організму до інфекцій????.
Міститься в капусті, огірках, злакових???.
Залізо. Для підвищення імунітету, входить до складу гемоглобіну, сприяє насиченню крові киснем?. Міститься в яблуках, злакових, сухофруктах??.
Калій. Для діяльності м’язів, особливо серцевих, найважливіший компонент внутрішньоклітинної рідини?. Міститься в кабачках, куразі, огірках??.
Йод. Для нормальної діяльності щитовидної залози, спалює надлишки жиру, додає життєву енергію, забезпечує нормальний стан шкіри, волосся, нігтів.
Міститься в молоці, морській капусті, яйцях??.
ІІІ. Вітаміни??
✅Вітаміни групи А. Для росту, гарного зору, дихання, підвищення імунітету.
✅Вітаміни групи В. Дають нам енергію, важливу для нервової системи.
✅Вітаміни групи С. Допомагають боротися з хворобами.
✅Вітаміни групи Д. Для міцних кісток.
✅Вітаміни групи Е. Для сильних м’язів, допомагають нашій крові переносити кисень і поживні речовини до клітин.
✅Вітаміни групи К. Формують міцні кістки та допомагають крові згортатися.
✅Вітаміни групи И. Для хорошої роботи шлунку, мають антиалергенні властивості.
ІV.Білки, жири, вуглеводи
Білки необхідні нам для росту і відновлення клітин. Містяться в молоці, м’ясі, злаках??.
Жири розчиняють вітаміни та беруть участь у побудові тканин організму. Вони є своєрідною довготривалою енергією, яку черпає наш організм. Містяться в маслі, халві, шоколаді??.
Вуглеводи – найкраще джерело нашої сили. В організмі вони перетворюються на глюкозу, яка є головним джерелом енергії для клітин. Містяться у фруктах, злаках???.