Новини

25-27 квітня в м. Трускавець відбулась ХІХ міжнародна конференція «ВІКОВА СТРАТЕГІЯ ПРОФІЛАКТИКИ,ТЕРАПІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ В НЕВРОЛОГІЇ», де обговорювались сучасні підходи в діагностиці , лікуванні  та профілактиці певних неврологічних захворювань.Участь у конференції приймала лікар невролог ДСП КЗ «ЛЦПМСД№2» Танська Наталія

Обговорення на конференції:

1.Більу плечі: причини,діагностика, профілактика , лікування.

2.Інноваційні комбінації в неврологічній практиці.

3.Розсіяний склероз:досягнення і перспективи.

4.Актуальні питання в неврології.

5.Неврологічні розлади:у фокусі – пацієнт.

6.Дискусійні питання інтенсивної терапії неврологічних хворих.

7.Інсульт:патогенез, клініка, реабілітація.

8.Неврологічні ускладнення болю у спині.

9.Дискусійні питання больового синдрому.

Лікарі КЗ «ЛЦПМСД№2» систематично приймають  участь в різноманітних заходах , що стосуються підвищення кваліфікації, освоєнні новітніх методів діагностики, лікування та профілактики.

 

 

 31 травня 2017 року – Всесвітній день без тютюну.

         У Волинській області проводиться медико-                соціальна акція «Дні здорового серця.                          Скажи : «НІ» тютюнопалінню.

        З метою профілактичної роботи щодо                  попередження серцево-судинних захворювань, пропаганди здорового способу життя в рамках програми «Волинькард» комунальний заклад «Луцький центр первинної медико-санітар-ної допомоги №2» долучається до проведення медико-соціальної акції.

30 травня 2017 року в холі лікувального закладу на 1-шому поверсі, а також в супермаркеті «Салют», що знаходиться за адресою  – проспект  Соборності ,22 (зупинка «Палац урочис-тих подій»)  з 10.00 до 13.00 медичними працівниками буде проводитися роз’яснювальна робота, роздача листівок, буклетів та вимірювання артеріального тиску.

                       

 Всесвітній день боротьби проти астми

Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням ВООЗ і відзначається щорічно 30 травня спільно з Всесвітнім днем хворих на алергію.

Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії.

Однією з причин алергії є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних і техногенних подразнюючих чинників.

Алергічні захвлрювання найбільш поширені в мегаполісі.

Алергія – це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини.

Таким речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза, тополиний пух), шерсть тварин, побутова хімія, косметика, харчові продукти (яйця, молоко, конжут, горіхи, мед), лікарські препарати.

Алергічна реакція може проявлятися, як алергічний риніт, сльозотеча (кон’юнктивіт), бронхіальна астма, шкірні реакції, кропив’янка (свербіж, висип), набряк Квінке, анафілактичний шок.

Бронхіальна астма клінічно проявляється нападами ядухи, переважно ввечері та вночі, кашлем, важким диханням з утрудненим видихом, зі свистом, що чути на відстані, відчуття нестачі повітря та стисненням у грудній клітці. Лікування слід проводити під контролем лікаря (лікаря загальної практики – сімейного лікаря, лікаря-пульмонолога, лікаря-алерголога).

Бронхіальна астма – проблема світового значення, що перебуває зараз у центрі уваги багатьох клініцистів різних спеціальностей. Це одне з найбільш поширених захворювань у світі.

Астма не може бути вилікувана повністю. Проте належне інформування громадськості, своєчасна діагностика і терапія, можуть допомогти контролювати перебіг астми і жити повноцінним життям.

28.04.2017 року на території комунального закладу “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 2” представниками фармацевтичної компанії “Гленмарк” сумісно з працівниками закладу була проведена акція до Всесвітнього дня боротьби проти астми, здійснена висадка дерев (горобина, липа).