Коронавірус, емоції і здоров’я

COVID-19 вже пів року тримає в полоні всю планету. Для переживань і роздратувань маємо чимало причин. Емоції і почуття залишають свій відбиток. Переживання сильних емоційних станів, особливо нагромадження прикрих почуттів, тісно пов’язані з фізіологічними змінами. Якщо впродовж тривалого часу не відбудеться зняття емоційного напруження, а проблеми, з якими змушена боротися людина, не будуть розв’язані, можуть виникнути психосоматичні захворювання.

Людина повинна постійно навчатися належних способів зняття емоційного навантаження.

Одним з найзріліших способів зняття емоційної напруги  – це поділитися своїми болями, переживаннями чи тривогами з іншою людиною. Вам стане легше, коли розкажете доброзичливій людині про те, що вас хвилює. Хай ви і не скористаєтесь її порадами, але не менш важливе співчуття, вміння вислухати, бажання допомогти.

Постарайтеся відволіктися від своїх переживань. Хай би які неприємності не трапились – життя продовжується. Беріться за якусь конкретну роботу і доводьте справу до кінця.

Не гнівайтеся. Навчіться робити паузу перед вибухом гніву. Гнів завдасть вам лише неприємностей. Найкращі ліки – фізична праця, а фізична втома лише поглине ваш гнів.

Не переймайтесь тим, що ви – не сама досконалість. Досконалих людей не буває. Необхідною умовою для саморозвитку є позитивне ставлення до себе. Низький рівень самооцінки ускладнює цей розвиток. Ви не гірші від інших – таланти і можливості у всіх обмежені.

Не ставте людям надзвичайних вимог. Той, хто чекає багато від інших постійно дратується через те, що вони не оправдовують його сподівань. Якщо критикуючи, ви будете намагатися змінити характер чоловіка, дружини, друзів – то ви зробите велику помилку. Ви лише вороже налаштуєте проти себе.

У кожній ситуації старайтеся побачити щось позитивне або сприймайте подію з гумором. У такому разі негативні емоції не акумулюються, а розчиняються в оптимістичному початку.

Це змушує нас до постійного самовиховання. Зусилля, пов’язані із самовихованням, необхідно зосередити на стримуванні неконтрольованих виплесків негативних емоцій та на розширенні проявів позитивних відчуттів. Відсутність зовнішнього вияву таких важливих почуттів як любов, прив’язаність, вдячність, повага, визнання значно збіднює людину й не дає їй повноцінно виявити вагомі елементи культури щоденного життя в родині і суспільстві.

Спеціалісти прогнозують, що доведеться звикати до вимушених обмежень та заборон, пов’язаних з COVID-19, адже він тримає нас в облозі.

Якщо дотримуватися правил, які рекомендують медичні працівники, всі проблеми відійдуть.

Ви сильні, Ви це зможете, Ви будете здоровими!

 

Сімейний лікар Світлана Юзефчук