Куріння: чому необхідно відмовитися від шкідливої звички

Чи варто курити?         

Куріння – шкідлива звичка. Людина, яка викурила 22000 цигарок, добровільно прирівнює себе до робітника уранового рудника, так як тютюн має властивість поглинати цезій .

Куріння є причиною 90% всіх випадків захворювання на рак  легень. За даними ВООЗ від куріння щороку у світі вмирає близько мільйона осіб,
гинуть вони здебільшого у відносно молодому і цілком працездатному віці.

В світі, де курять дорослі, першою жертвою стає дитина. Материнська цигарка має дію на неї навіть до того, як вона з’являється на світ. Доведено, що у жінок, які курять частіше бувають викидні і передчасні пологи, їх діти, як правило, народжуються ослабленими, з
низькою вагою і поганою опірністю організму.

Ризик мертвонародження або смерті дитини в перші дні життя росте пропорційно кількості цигарок, що викурює його мати.

Медики підрахували: якщо всі вагітні жінки кинуть курити, рівень дитячої смертності знизиться на 10%. Задумайтесь над цією цифрою, майбутні мами.

В сім’ях, де курять батьки, діти частіше хворіють бронхітом і іншими распіраторними захворюваннями.

Лікарі встановили: чим раніше людина починає курити  і чим довший стаж курця, тим вищий для нього ризик передчасної смерті від раку легень, коронарної хвороби серця, інсульту. У чоловіків, котрі тривалий час курять, раніше згасає статева функція, а  курці-жінки рано старіють, у них передчасно припиняється здатність народжувати.

Хіба це не привід для того, щоб всіма силами застерегти наших дітей від куріння? У світі вважають: курити не модно.

Допомогти можна не забороною, а  власним прикладом – відмовою від цигарок, створенням в суспільстві негативного відношення до куріння, активною пропагандою здорового способу життя.

Для того, щоб зберегти здоров’я, бути успішним  у житті, створити гарну сім’ю, потрібно не піддатися тютюновій спокусі. Вибір за вами.

Відповідальна за просвітницьку роботу КП «Луцький центр первинної  медичної допомоги №2»              Р.І. Мозолевська